Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pielęgnować okolicę oczu?

2020-11-17
Jak pielęgnować okolicę oczu?

Aby pielęgnować okolicę oczu trzeba wiedzieć jak oko jest zbudowane. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka. Niemal całkowicie pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych przez co jest bardzo wiotka i o wiele szybciej ulega procesowi starzenia.

Grubość skóry wokół oczu to około 0,5mm. Dla porównania grubość skóry na całym ciele wacha się od 0,5 aż do 5 mm. W obszarze oczodołu krew krąży o wiele wolniej, co może doprowadzić do powstania sińców czy worów pod oczami. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wymaga innej pielęgnacji, niż ta na twarzy czy ciele. Jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy mogą pojawić się zmarszczki, które nie wyglądają estetycznie.

Pierwsze oznaki starzenia często pojawiają się już w wieku 25 lat. Przez nieprawidłową pielęgnację lub jej brak skóra często jest przesusza, ma skłonność do wiotczenia, utraty jędrności i tworzenia się sińców. Jest podatna na wpływ czynników zewnętrznych, na niezdrowy tryb życia, małą ilość snu czy złą dietę. Oczy są najważniejszym narządem zmysłu. Odbierają około 80 % informacji z otoczenia. Nie wolno zatem zapominać o higienie oka, która jest ochroną narządu wzroku przed urazami mechanicznymi, chorobami lub nieprzyjemnymi dolegliwościami oczu.

Dolegliwości oczu: 

  • Pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie oczu spowodowane, zbyt długą pracą przy komputerze, długotrwałym czytaniem i oglądaniem telewizji, przebywanie w zadymionych i zakurzonych pomieszczeniach, uczulenie na jakiś składnik kosmetyku.
  • Opuchlizna powiek spowodowana, gromadzeniem się wody na skutek przemęczenia oraz nadmiaru soli w organizmie.
  • Obwódki i sińce pod oczami spowodowane, brakiem snu, nerwowością oraz wyczerpaniem organizmu.
  • Opuchnięcie dolnych powiek spowodowane, wyczerpaniem nerwowym lub zastojem limfy.
  • Zmarszczki w dolnych lub zewnętrznych kącikach oczu na skutek starzenia się organizmu i niewłaściwej pielęgnacji okolicy oka.

 

Jak pielęgnować okolicę oczu w warunkach domowych ?

 

1. Prawidłowy demakijaż:

Niezbędny w pielęgnacji oka jest prawidłowy i dokładny demakijaż. Nigdy nie wolno o nim zapominać i iść spać nie zmywając makijażu. To znacznie pogorszy stan skóry pod oczami.   Do demakijaż oka można stosować mleczna, żele, płyny, olejki czy nasączone chusteczki z gotowym preparatem.  

Usuwając makijaż trzeba pamiętać, że skóra jest bardzo cienka i delikatna. Nie wolno jej rozciągać i mocno pocierać.

Aby prawidłowo wykonać demakijaż przykładamy nasączony płatek kosmetyczny, chwilę przytrzymujemy na zamkniętej powiece, a następnie delikatnie przesuwamy w stronę wewnętrznego kącika oka.

 

2. Serum pod oczy:

Serum zawiera substancje aktywne o dużo większym stężeniu składników aktywnych  i silniej penetruje skórę niż kremy czy inne preparaty.

Głównie są przeznaczone dla skór dojrzałych ze zmarszczkami. W celu spłycenia i likwidowania zmarszczek lub zapobieganiu utraty wilgoci przez skórę.

Dobre przeciwzmarszczkowe serum powinno zawierać np. kolagen, kwas hialuronowy, antyoksydanty lub peptydy oraz powinno mieć delikatną i lekką formułę.

 

3. Krem pod oczy:

Krem pod oczy ma za zadanie nawilżenie, ujędrnienie, rozjaśnienie oraz działanie przeciwzmarszczkowe. Z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność oraz pojawiają się pierwsze zmarszczki. Aby zatrzymać efekt starzenia, należy regularnie dbać o okolicę oczu.

Najczęściej stosuje się  kremy witaminowe lub z wyciągów z roślin. Zawierające składniki biologicznie czynne np. koenzym Q10, proteiny, fosfolipidy, fitosterole, ceramidy, liposomy, lipidy  i wyciągi ziołowe.   Kremy zazwyczaj mają cięższą i gęstszą konsystencję niż serum oraz więcej składników regenerujących niż żele pod oczy.

Ważnym elementem każdego kremu pod oczy są filtry przeciwsłoneczne, które zapobiegają wiotczeniu i starzeniu się okolicy oka.

 

4. Płatki pod oczy:

W zależności od zawartych w składzie substancji aktywnych, działanie opiera się na:

  • nawilżeniu,
  • rozświetleniu,
  • odżywieniu,
  • ujędrnieniu,
  • redukcji zmarszczek,
  • cieni i obrzęków pod oczami.

Stosowanie płatków jest bardzo proste, są one odpowiednio wyprofilowane, mają kształt półokrągły i idealnie przylegają do skóry pod oczami. Po nałożeniu na skórę stopniowo uwalniają substancje aktywne i wnikają w delikatną okolicę oczu.

 

5. Żele pod oczy:

Stosowanie płatków żelowych pod oczy jest bardzo łatwe i przyjemne. Należy niewielką ilość żelu delikatnie rozprowadzić na dolnej i górnej powiece i pozostawić do wchłonięcia.  

Schłodzenie preparatu przed aplikacją na skórę wzmocni efekt działania i uczucie chłodzenia. Formuła zimnego żelu zmniejszy opuchliznę i oznaki zmęczenia po całym dniu lub nieprzespanej nocy.

Delikatne chłodzenie działa kojąco i łagodząco, zapewnia szybsze wchłanianie sińców, opuchlizny i worków.

 

Podsumowując!

Codzienna pielęgnacja skóry pod oczami powinna być przemyślana i odpowiednio dobrana do problemu, który nas dotyczy. Ważny jest staranny i delikatny demakijaż, oraz odpowiednio dobrany preparat pielęgnujący.

Pamiętajmy o unikaniu ekspozycji na słońce bez odpowiedniego filtru przeciwsłonecznego lub bez okularów ochronnych. Pijmy dużą ilość wody oraz wysypiajmy się. Stosując się do kilku zasad skóra pod oczami zawsze będzie rozjaśniona, promienna i elastyczna.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 145 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-05
Polecam, wszystko zgodne z opisem.
2023-12-28
wszystko się zgadza, produkty zgodne z opisem szybka wysłka.
pixel