Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak regulować i malować brwi? Kilka trików na naturalnie wyglądające brwi.

2021-02-26
Jak regulować i malować brwi? Kilka trików na naturalnie wyglądające brwi.

Odpowiednio wyregulowane brwi podkreślają naturalne piękno twarzy i nadają odpowiedniego charakteru. Ważne jest, aby dopasować właściwy kształt do owalu twarzy i precyzyjnie wydepilować niechciane włoski. Często niewłaściwym elementem w modelowaniu i dopasowywaniu brwi jest ich kolor, grubość lub długość. Jak więc odpowiednio wyregulować brwi, aby nie wyglądały karykaturalnie? Które kosmetyki wybrać do ich malowania? Oto kilka sprawdzonych porad. 

Poprawnie wyregulowane brwi mają za zadanie wysmuklić owal i zniwelować dysproporcje, aby nadać symetrii całej twarzy. Nawet najbardziej precyzyjny i dokładny makijaż, nie będzie idealny, jeśli nie nadamy brwiom określonego wyglądu. Nie powinny być za cienkie, ponieważ zbyt mocno wyostrzą rysy twarzy. Natomiast za gruba linia przytłoczy oko i sprawi, że stanie się ono optycznie mniejsze. Depilując brew powinnyśmy trzymać się naturalnego łuku, delikatnie go skorygować i udoskonalić. Pamiętajmy, aby nie sugerować się modą, lecz wybrać kształt, który pasuje do naszej urody.

Jak wyregulować brwi? – wszystko co powinnaś wiedzieć

Przed przystąpieniem do depilacji trzeba zrobić tzw. test ołówka. Przykładamy ołówek przy skrzydełku nosa, prowadząc go w kierunku wewnętrznego kącika oka i w ten sposób wyznaczany jest początek łuku.

Następnie przykładamy ołówek do skrzydełka nosa, prowadząc go w kierunku zewnętrznego kącika oka - to miejsce wyznaczające zwężający się koniec brwi.

Natomiast najwyższy punkt łuku powinien znajdować się na prostej pionowej, przechodzącej przez źrenicę, w około 2/3 długości brwi. W ten sposób wyznaczymy prawidłową linię, która jest idealnie dopasowana do wielkości naszych oczu. Wszystkie włoski znajdujące się poza nią należy wyrwać. Może się zdarzyć, że naturalna brew jest zbyt krótka, wtedy należy domalować brakujący fragment. 

Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy?

Brwi powinny być wyregulowane w zależności od kształtu twarzy.

Twarz owalna -  linia brwi powinna mieć kształt łagodnego i naturalnego łuku. Na tym owalu twarzy, zazwyczaj każdy kształt brwi prezentuje się ładnie ważne, aby skupić się na dokładności i estetyce.

Twarz okrągł - staramy się zazwyczaj ją wysmuklić. W tym celu nadajemy brwiom kształt trójkąta. Linia brwi powinna gwałtownie wznosić się ku górze do najwyższego punktu i tak samo mocno opadać w dół.

Twarz kwadratowa, dość długie zaokrąglone brwi w kształcie łagodnego łuku. Starajmy się złagodzić ostre rysy, wiec unikajmy ostrych krawędzi w załamaniu linii.

Twarz trójkątna - dążmy do zniwelowania dysproporcji między wąską brodą, a szerokim czołem. Najkorzystniejsze będą brwi z unoszącymi się końcówkami, tzw. kształt jaskółek. Szerokie u nasady, od której idą w górę i załamują się cienką linią prowadzącą delikatnie w dół.

Twarz podłużna - celem jej skorygowania jest optyczne skrócenie i delikatne poszerzenie jej. Brwi powinny być szerokie, niemal proste, ale na końcach lekko opadać w dół. Nie powinniśmy zaznaczać, najwyższego punktu, a jedynie niwelować załamanie. 

 

Jak malować brwi?

Jeśli przeprowadziliśmy tzw. test ołówka, dobraliśmy odpowiedni kształt brwi do owalu twarzy i wydepilowaliśmy niechciane włoski możemy przystąpić do malowania. Najpierw powinniśmy dokładnie rozczesać brew. Następnie możemy narysować linię wyznaczającą dolny i górny kontur oraz wypełnić środek. Można też mocniej uwydatnić brwi, rysując jasnym korektorem lub cieniem, linię wzdłuż dolnego i górnego konturu, którą delikatnie rozetrzemy pędzelkiem. Takie rozświetlenie nadaje spojrzeniu świeżość i podkreśla łuk brwiowy. Malowanie kończymy, aplikując przeźroczysty wosk do brwi.

 

Czym malować brwi?

Do pomalowania brwi lub uzupełnienia braków można wykorzystać różne produkty. Jednym z najprostszych w użyciu jest kredka do brwi. Jednocześnie można nią nadać kształt i wypełnić środek. Kredka jest dobrym wyborem dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem. Jest łatwa w użyciu oraz posiada grzebyczek do rozczesywania brwi. Przy jej pomocy z łatwością dorysujesz pojedyncze włoski, których brakuje. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni kolor produktu do koloru naturalnych włosków. Kredka nie powinna być jaśniejsza lub ciemniejsza od koloru brwi o więcej niż dwa odcienie. Nie wygląda to naturalnie, gdy brwi są za ciemne lub też zbyt jasne i praktycznie niezauważalne. 

Dla wielu kobiet naturalnym wyborem jest malowanie brwi cieniem. Posiadają one zazwyczaj kilka kolorów, dzięki którym z łatwością można zrobić idealny makijaż brwi - ombre. Makijaż wykonany paletą cieni do brwi będzie wyglądał profesjonalnie. Końcówkę brwi malujemy najciemniejszym cieniem i stopniowo rozjaśniamy brew w kierunku jej początku. 

 

Aktualnie malowanie brwi pomadą jest jednym z najpopularniejszych sposobów korekty, ale także jest zaliczane do jednych z najtrudniejszy metod, ponieważ wymaga dokładności, precyzji i skupienia. Pomada najczęściej zamykana jest w słoiczku o pojemności ok. 5 gramów. Natomiast jest to w zupełności wystarczające, gdyż jej kremowa konsystencja sprawia, że jest bardzo wydajna i starcza na długi okres czasu. Nakłada się ją w minimalnych proporcjach. Najlepiej sprawdza się do tego mały skośny pędzelek, którym narysujemy kontur oraz wypełnimy środek brwi. Ze względu na mocną pigmentację pomada doskonale nadaje się do zmiany koloru oraz do wypełnienia pustych przestrzeni w brwiach.

Jakiego pędzelka użyć do malowania brwi?

Pędzle do malowania brwi mogą być o różnych wielkościach i kształtach, ważne jest aby dobrze i stabilnie trzymał się w ręce. Przy wyborze powinniśmy kierować się własnymi potrzebami i preferencjami. Najlepiej sprawdzają się z ukośnie ściętym włosiem, które są mocno zbindowane i sztywne. Dobry pędzelek przy dociśnięciu do skóry powinien poprowadzić prostą i cienką kreskę oraz idealnie uzupełniać prześwity w brwiach. Odpowiednio dobrany pomoże stworzyć idealny makijaż brwi. 

 

Najczęściej popełniane błędy przy malowaniu brwi? 

Zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor brwi. 

Źle dobrany kolor sprawi, że makijaż nie będzie wyglądał dobrze. Za ciemne brwi mogą przytłoczyć twarz i sprawić, że będzie wyglądała nieestetycznie i ponuro. Taka brew może pomniejszyć nasze oko. Natomiast zbyt jasny odcień brwi sprawi, że będziemy wyglądały na chore i niewyraźne. Rozjaśnione brwi mogą wyglądać ładnie na młodych dziewczynach o jasnej karnacji. 

Zbyt krótki lub zbyt długi łuk brwiowy. 

Niedopasowana długość brwi może wyglądać po prostu nienaturalnie. Ważne jest, aby przed depilacją wykonać test ołówka, który wyznaczy długość brwi pasującą do naszego oka. 

Błędy w regulowaniu brwi.

Brwi nie powinny być za cienkie, ponieważ zbyt mocno wyostrzą rysy twarzy. Natomiast za gruba linia przytłoczy oko i sprawi, że stanie się ono optycznie mniejsze. Depilując brew pamiętajmy, że powinnyśmy trzymać się naturalnego łuku, delikatnie go skorygować. 

Umiejętność poprawnego nadawania kształtu i malowania brwi potrafi przynieść wiele korzyści. Wszystko jednak zależy od tego czy mamy zdolność i wiedzę jak prawidłowo powinny być dobrane brwi do owalu twarzy. Namalowanie pięknych brwi jest bardzo często kwestią długoletniego doświadczenia w makijażu twarzy lub stylizacji brwi, ale dokładność i trzymanie się wcześniej ustalonych zasad również pozwoli stworzyć perfekcyjne i trwałe brwi. Także pędzel w dłoń i do dzieła!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 145 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Wszystko super!
2024-01-05
Polecam, wszystko zgodne z opisem.
pixel