Darmowa dostawa od 250,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki wybrać krem do opalania?

2021-05-29
Jaki wybrać krem do opalania?

Opalona skóra to marzenie wielu osób, więc jak tylko pokazują się pierwsze promienie słońca wszyscy wystawiają twarz i ciało w ich kierunku. Marzymy, aby choć trochę promienie słoneczne musnęły naszą skórę. Skóra dotknięta słońcem nabiera zdrowego i promiennego wyglądu, więc eksponując nasze ciała na słońce, pamiętajmy również o ich zabezpieczeniu. Pomimo, że słońce dostarcza nam witaminę D3, to również odpowiedzialne jest za poparzenia słoneczne czy starzenie się skóry.

Jak zapewnić sobie ochronę przeciwsłoneczną?

Zazwyczaj korzystając z promieni słonecznych nie zastanawiamy się nad skutkami promieniowaniem UVA i UVB. Pierwsze są najgroźniejsze, gdyż wnikają głęboko do skóry właściwej, a także do tkanki podskóreje niszcząc włókna kolagenowe, co za tym idzie, powodują szybsze starzenie się naszej skóry. Promieniowanie UVB często przyczyniają się do oparzeń słonecznych, poprzez wnikanie w głąb naskórka. Promieniowanie UVA i UVB w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania nowotworów skóry.

Zatem jak zabezpieczyć naszą skórę?

Wybierając kremy, olejki czy emulsje do opalanie musimy kierować się czynnikiem SPF, czyli Sun Protection Factor. Jest to oznaczenie ochrony słonecznej, czyli czas przebywania na słońcu. Znajdziemy produkty z SPF 5, 15, 30 czy 50, który wybrać? Uważa się, że do 15 minut przebywania na słońcu bez kremu jest bezpieczne, a wybierając krem z filtrem np. SPF 30 to trzydzieści razy wydłużamy ten czas. Dlatego decydując się na współczynnik z wyższym filtrem, możemy liczyć na lepszą ochronę.

Czym kierować się przy wyborze produktów?

Dobór odpowiedniego kremu do karnacji

  • osoby o bardzo jasnej skórze, rudych i blond włosach, z licznymi piegami powinny zazwyczaj mają bardzo mało pigmentu, dlatego powinni używać filtr SPF 50, ewentualnie 30
  • osoby z jasną karnacją skóry i blond włosami lub średni blond powinni używać filtr 30 na co dzień, jednak przy ekspozycji na słońce filtr 50
  • osoby ze śniadą cerą i ciemny blond włosów lub brąz mogą używać filtra 30 przy dużym słońcu, a później SPF20 -15
  • osoby ze śniadą cerą i ciemnymi włosami mogą używać filtra SPF 20 Pamiętajmy jednak czym wyższy SPF tym skóra bezpieczniejsza.

Dobór kremu do czasu jaki planujemy spędzić na słońcu

Wybrany przez nas produkt powinien nas chronić przed promieniami UVA i UVB

Kremy do opalania powinny być używana zawsze, nie tylko podczas plażowania, ponieważ promieniowanie UV towarzyszy nam cały czas. Należy jednak pamiętać o specjalnej ochronie twarzy. I tutaj zalecany jest krem z filtrem wysokim, ponieważ brak ochrony na twarz może powodować starzenie się skóry. Zmniejsza się ilość kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Pamiętajmy aby nanieść krem z wysokim filtrem na uszy, nos czy brodę.

Jak stosować kremy przeciwsłoneczne?

Krem przeciwsłoneczny nakładamy na suchą skórę, najlepiej kilkanaście minut przed wyjściem na słońce. Należy nałożyć odpowiednią ilość kremu, aby dobrze chronił naszą skórę. Gdy spocimy się, lub kąpiemy w wodzie należy krem nałożyć ponownie, aby nie osłabić jego działania. Jeżeli na opakowaniu zaznaczone jest wodoodporny, a my po kąpaniu wycieramy się ręcznikiem, to w takim przypadku należy nanieść krem na skórę ponownie.

Ochrona przeciwsłoneczna dzieci.

Skóra dzieci jest bardzo delikatna i wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego należy zapewnić mu krem z najwyższym filtrem ochronnym. Zwróćmy uwagę, aby na opakowaniu była zaznaczona ochrona UVA i UVB, oraz dla najmłodszych aby były to produkty pochodzenia naturalnego.

Ochrona skóry po opalaniu.

Bardzo ważne jest także używanie odpowiednich kosmetyków po opalaniu, które mają na celu nawilżyć i uelastycznić skórę. Skóra poddana kąpieli słonecznej czasem jest podrażniona, taki kosmetyk po opalaniu ma na celu ukoić i złagodzić objawy pieczenia i suchości. Używanie balsamu po opalaniu sprawi, że nasza skóra będzie wyglądać zdrowo.

Pamiętaj! Stosowanie kremów z filtrami nie zagraża wytwarzaniu się witaminy D3 w naszym organizmie, już nie wielka ilość promieni słonecznych nam wystarcza.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 145 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-10
Polecam, szybka wysyłka, produkty zgodne z opisem.
2023-10-11
Przyzwoicie
pixel